340 Watt Monokristal Güneş Paneli

Küresel ısınma ve bunun la birlikte çevresel faktörlerden dolayı iklim değişikliği artışları tüm kıtalarda görülmeye başlanmıştır. Elektrik faturalarında gözlenene artış nedeni ile Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımız güneş enerji sistemlerine yöneltmiştir. Güneş paneli ile elektrik enerji üretiminin nasıl yapılacağı hususlarda özelikle en çok arananlar arasında 340 watt monokristal güneş paneli sistemleri hakkında olmuştur. Sizlerden en çok gelen soruların başında 340 watt monokristal güneş paneli kaç amper? 340 watt güneş paneli ne kadar? gibi sorulan sıklıkla sorulduğu görülmüştür. Sizlere bu yazımızda detaylı olarak bilgi vereceğiz.

Elektrik alt yapısı olmayan bölgelerde hobi bahçesi tarzında yapıları olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir panel olma özelliğini taşıyan 340 watt güneş panelleri ile neler çalıştırabilirsiniz görelim.

1 adet 340 watt monokristal güneş paneli 12 saat güneşten aldığı güneş enerjisini aküleri depolamak sureti ile şarj ettiğinde, 4 adet 10 watt aydınlatma için kullanılan lambanızı yaklaşık olarak 7 saat çalıştırma performansını gösterecektir. Bunun yanı sıra 1 adet 21 inç led televizyonunuzu yaklaşık olarak 7 saat çalıştırır. Benzer panellerden 2x daha fazla enerji sağlamış olursunuz.

About BorLak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir